BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGaslittle and sweet

2009-03-08

Jei galėčiau pakartoti gyvenimą

Posted by doubtful in Kita

  Vėžiu sergančiai garsiai humoristei Ermai Bombeck reikėjo organo transplantacijos, bet ji nesutiko apeiti kitus donorų laukiančius ligonius ir operuotis be eilės, nors, būdama žymi ir turtinga, būtų galėjusi tai padaryti. Taip ir nesulaukusi eilės, ji mirė nuo organo nepakankamumo. Išmintingai pasielgsime, jeigu įsidėmėsime, ką toji dama parašė:

  JEI GALĖČIAU PAKARTOTI GYVENIMĄ

    Būčiau mažiau kalbėjusi ir daugiau klausiusi kitų. Būčiau dažniau kvietusi draugus vakarienei, net jei kilimas dėmėtas, o sofa išblukusi. Būčiau valgiusi kukurūzų spragėsius “gerojoje” svetainėje ir daug mažiau nerimavusi dėl nešvaros, jeigu kas nors būtų norėjęs uždegti ugnį židinyje.
    Būčiau praleidusi daugiau laiko su savo seneliu ir klausiusi jo kalbų apie jaunystę. Niekada nebūčiau reikalavusi uždaryti automobilio lango gražią vasaros dieną, kad neišsidraikytų mano ką tik padaryta šukuosena. Būčiau deginusi tą rausvą rožės formos žvakutę, kuri paseno ir aptirpo sandėliuke.
    Būčiau sėdėjusi pievoje su vaikais ir nesijaudinusi dėl žolės dėmių ant drabužių. Būčiau mažiau verkusi ir juokusis žiūrėdama televiziją, daugiau - stebėdama gyvenimą. Būčiau labiau dalijusis atsakomybės našta su vyru. Susirgusi būčiau gulusi į lovą, užuot įsivaizdavusi, kad pasaulis sustos, jei vieną dieną praleisiu. Niekada nebūčiau pirkusi daiktų vien todėl, kad jie praktiški, nesitepa, ar turi garantiją visam gyvenimui.
    Užuot troškusi, kad nėštumo mėnesiai kuo greičiau prabėgtų, būčiau džiaugusis kiekviena akimirka, suprasdama, kad manyje auganti paslaptis - vienintelė proga gyvenime padėti Dievui daryti stebuklą. Niekada nebūčiau sakiusi karštai mane bučiuojantiems vaikams: “Vėliau. Dabar marš praustis ir vakarieniauti.”
    Būčiau dažniau kartojusi “Aš tave myliu…” ir dažniau sakiusi “Atsiprašau…”, bet labiausiai, jei galėčiau pakartoti savo gyvenimą, būčiau branginusi kiekvieną minutę. Būčiau žiūrėjusi ir tikrai mačiusi, būčiau tikrai gyvenusi ir kiekviena akimirka būtų likusi man. Baikite nervintis dėl menkų dalykų. Nesijaudinkite, kad kažkas jūsų nemėgsta, kad kažkas turi daugiau, nesirūpinkite, kas ką daro. Verčiau džiaukimės santykiais, kuriuos turime, ir tais, kurie mus myli. Verčiau galvokime, kuo Dievas mus APDOVANOJO. Ir ką darome, kad kasdien lavintume protą ir sielą, tobulėtume fiziškai, emociškai ir dvasiškai.
    Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytume. Turime tik vieną kartą pabandyti gyventi, o paskui jo nebelieka.
    Tebus palaiminta visų jūsų diena.

    Erma Bombeck

 Juliette McGannon Michael McGannon “Pasiruošę greičio ruožui”

   

Rodyk draugams1 komentaras to ' Jei galėčiau pakartoti gyvenimą '

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to ' Jei galėčiau pakartoti gyvenimą '.

 1.    Anonimas said,

  on Kovas 8th, 2009 at 16:07

  Labai labai prasminga… Taip ir padalvojau, kad kone svaitau laika..

Leave a reply

 • Monthly

 • Meta

  • Subscribe to RSS feed
  • The latest comments to all posts in RSS
  • Subscribe to Atom feed
  • Powered by WordPress; state-of-the-art semantic personal publishing platform.
  • Firefox - Rediscover the web